Soluții de dezvoltare pentru afaceri

Job disponibil: Agent Achiziții

By on 19 February 2015 in Recrutare

Cautăm pentru clientul nostru Princeps Studio Inc un agent achitiții pentru biroul din Tileagd, mai multe detalii mai jos.

Agent achizitii

Candidatul ideal

  • Abilităţi excelente de comunicare si networking
  • Abilităţi reale de planificare, organizare şi viteză de reacţie
  • Cunoştinţe de limbi străine engleza la nivel avansat;
  • Cunoştinţe relevante în domeniu;
  • Flexibilitate, răbdare, atenţie la detaliu;
  • Permis de conducere
  • Cunoştinţe operare PC – pachetul Office;
  • Disponibilitate pentru program de muncă prelungit;
  • Experienta anterioara in domeniu este un avantaj.

Descrierea jobului

  • Atribuţiile principale şi sarcinile specifice:
  • Identifică necesarul de aprovizionare;
  • Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie, încheie contractele cu aceştia;
  • Organizeaza şi desfăşoara activitatea de achiziţii la nivelul companiei;
  • Ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului;
  • Recomandă alegerea produselor;
  • Intocmeşte şi analizează cererile de ofertă;
  • Supervizează derularea contractelor;
  • Analizează piaţa şi sistemul de livrare pentru evalua valabilitatea actuala şi viitoare a produselor;
  • Intocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare import/export;
  • Urmăreşte livrările şi asigură documentele pentru formalităţile vamale;

Beneficii

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie dinamica aflata in plina dezvoltare
  • Integrarea intr-un proces de dezvoltare personala si instruire
  • Pachet de beneficii competitiv, direct corelat cu rezultatele activitatii

Descrierea companiei

PRINCEPS STUDIO INC este o companie specializata in domeniul amenajarilor interioare, oferind solutii integrate de consultanta, proiectare, productie, montaj si intretinere. PRINCEPS STUDIO INC are centre de vanzare in Timisoara si Bucuresti iar activitatea de productie (tamplarie, scari, mobilier) se desfasoara la Tileagd (Jud. Bihor).

Trimite un CV

[contact-form-7 id=”1922″ title=”Contact form 1″]

Sau aplică pe Ejobs aici.

Radu Popa

Despre autor

Despre autor: Radu este consultant resurse umane în cadrul biroului din Oradea. Este specializat în recrutare și training, cu experiență atât în multinaționale cât și în companii românești. S-a alăturat echipei ROMCOM în 2013. .

Abonează-te