Soluții de dezvoltare pentru afaceri

Job disponibil: Contabil

By on 18 June 2015 in Recrutare

Avem o noua pozitie disponibila la unul din clientii nostri, cea de contabil. Postul este full time in Oradea, mai multe informatii mai jos:

Contabil Oradea

Candidatul ideal

  • Fire analitica, abilitati bune de lucru cu cifre
  • Orientare inspre rezultat, eficienta si acuratete in indeplinirea responsabilitatilor
  • Adaptabilitate si flexibilitate
  • Buna abilitati in lucru cu pachetul MS Office (in special Excel)
  • Abilitatea de a lucra cu termene limita
  • Atentie la detalii
  • Capacitatea de a invata repede
  • Experienta in comert cu amanuntul, bauturi alcoolice constituie un avantaj
  • Cunoasterea programului de contabilitate SAGA constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Contabilitate financiara si de gestiune pana la nivel de balanta si bilant inclusiv
  • Calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat
  • Realizarea declaratiilor fiscale specifice sferei de activitate
  • Realizarea rapoartelor financiare, bugete de venituri si cheltuieli, cash-flow
  • Realizarea comunicarii cu clientii alocati
  • Inregistrarea tranzactiilor in concordanta cu procedurile codului fiscal si legea contabilitatii
  • Identificarea discrepantelor si clarificarea inconsistentelor descoperite in procesul de contabilitate
  • Administrarea comunicarii interne si externe in aria de responsabilitate

Aplica aici

[contact-form-7 id=”1922″ title=”Contact form 1″]

Radu Popa

Despre autor

Despre autor: Radu este consultant resurse umane în cadrul biroului din Oradea. Este specializat în recrutare și training, cu experiență atât în multinaționale cât și în companii românești. S-a alăturat echipei ROMCOM în 2013. .

Abonează-te