Soluții de dezvoltare pentru afaceri

Job disponibil: Contabil

By on 2 February 2015 in Recrutare

Contabrio, partener ROMCOM iși mărește echipa, mai multe informații despre job mai jos.

Candidatul ideal

  • Fire analitică, abilități bune de lucru cu cifre
  • Orientare înspre rezultat, eficiență și acuratețe în îndeplinirea responsabilităților
  • Adaptabilitate și flexibilitate
  • Buna abilități în lucru cu pachetul MS Office (în special Excel)
  • Abilitatea de a lucra cu termene limită
  • Atent la detalii
  • Responsabil
  • Buna abilitati de lucru in echipă
  • Capacitatea de a învăța repede

Descrierea jobului

  • Contabilitate financiară și de gestiune până la nivel de balanță și bilanț inclusiv
  • Calculul, inregistrarea și declararea impozitelor și taxelor către bugetul de stat
  • Realizarea declarațiilor fiscale specifice sferei de activitate
  • Realizarea rapoartelor financiare, bugete de venituri și cheltuieli, cash-flow
  • Realizarea comunicării cu clienții alocati
  • Înregistrarea tranzacțiilor în concordanță cu procedurile codului fiscal și legea contabilității
  • Identificarea discrepanțelor și clarificarea inconsistențelor descoperite în procesul de contabilitate
  • Administrarea comunicării interne și externe în aria de responsabilitate

Descrierea companiei

CONTABRIO este partener al grupului ROMCOM, iar pachetele de servicii contabile se adresează cu precădere afacerilor mici, cu 0 pana la 25 angajați, și organizațiilor non-profit.

CONTABRIO este formată din experți contabili, membri ai Corpului Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din Romania, ce oferă servicii complete de contabilitate și consultanță financiară pentru companii din judetele Bihor și Arad.

[contact-form-7 id=”1922″ title=”Contact form 1″]

Radu Popa

Despre autor

Despre autor: Radu este consultant resurse umane în cadrul biroului din Oradea. Este specializat în recrutare și training, cu experiență atât în multinaționale cât și în companii românești. S-a alăturat echipei ROMCOM în 2013. .

Abonează-te