Soluții de dezvoltare pentru afaceri

Job disponibil: Sales Account Manager

By on 27 March 2015 in Recrutare

Avem un nou job disponibil, pentru compania ByPass, companie care furnizează servicii pentru cele mai mari companii din industria electronică, mai multe detalii mai jos:

Sales account manager

Candidatul ideal:

  • Experienţa în vânzări constituie un avantaj;
  • Persoană comunicativă cu abilităţi de relaţionare, coordonare, organizare, atenţie distributivă;
  • Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă;
  • Studii: studii superioare economice / inginerie;
  • Abilităţi operare PC: Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
  • Carnet de conducere cat. B.

Descrierea jobului:

  • Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi şi de furnizori autohtoni şi străini;
  • Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
  • Stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienții şi/sau cu furnizorii;
  • Întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
  • Redactează rapoartele şi procesele-verbale după întâlniri;
  • Întocmeşte oferte comerciale în urma vizitelor/discuţiilor avute cu clienţii;
  • Răspunde solicitărilor, problemelor şi reclamaţiilor clienţilor şi ajută la soluţionarea acestora;
  • Negociază cu furnizorii;
  • Solicită furnizorilor (producătorilor) informații privind produsele: specificații tehnice, disponibilitatea produselor, preț, termen de livrare;
  • Prospectează furnizori noi de produse cerute de către clienți.

Descrierea companiei:

Compania ByPass este specializată în oferirea de soluţii clienţilor finali din industria electronică, prin următoarele categorii de produse: produse antistatice, pantofi antistatici, soluții și mașini de curățare, etichete și riboane, bare/sârme de cositor, mănuși.

[contact-form-7 id=”1922″ title=”Contact form 1″]

Radu Popa

Despre autor

Despre autor: Radu este consultant resurse umane în cadrul biroului din Oradea. Este specializat în recrutare și training, cu experiență atât în multinaționale cât și în companii românești. S-a alăturat echipei ROMCOM în 2013. .

Abonează-te